Támogató szolgálat vezetője: NÉMETH HAJNALKA

Az intézmény elérhetőségei:

Telefon: 94/554-168, 94/554-169

Fax: 94/554-169

E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Támogató szolgáltatás ellátási területe: Szentgotthárd és Térsége Önkormányzati Társulás településeinek közigazgatási területe. (Az Önkormányzati Társulás települései: Alsószölnök, Apátistvánfalva, Csörötnek, Felsőszölnök, Gasztony, Kétvölgy, Magyarlak, Nemesmedves, Orfalu, Rábagyarmat, Rátót, Rönök, Szakonyfalu, Vasszentmihály)

Támogató szolgáltatás feladata A fogyatékkal élő személyeknek személyi segítés nyújtása annak érdekében, hogy társadalmi integrációjuk külső segítség igénybevétele mellett minél teljesebb mértékben lakókörnyezetükben valósuljon meg. Ez magában foglalja a lakáson kívüli közszolgáltatások elérését és a lakáson belüli speciális segítségnyújtást. A feladatellátás során a fogyatékkal élő emberek önállóságának megőrzése és igényeinek figyelembevétele fontos szempont.

Ellátottak köre:

  1. Egyedül, vagy családban élő, önmaga ellátására nem, vagy csak részben képes fogyatékossággal élő
    • látás-,
    • hallás-,
    • mozgás-,
    • értelmi-,
    • halmozottan sérült, illetve
    • autista személyek.

Támogató szolgáltatás igénylése esetén 2007. január 01-től vizsgálni kell a szociális rászorultságot.

Támogató szolgáltatás biztosítása

1. A támogató szolgálat által szervezett szolgáltatások:

 A. Személyi segítő szolgálat

      • az általános egészségi állapotnak és a fogyatékosság jellegének megfelelő egészségügyi-szociális ellátásokhoz, valamint a fejlesztő tevékenységhez való hozzájutás személyi és eszközfeltételeinek biztosítása,
      • a fogyatékkal élő ember személyi, higiénés, életviteli, életfenntartási szükségleteinek kielégítése,
      • segítségnyújtás az önálló munkavégzéshez, tanulmányok folytatásához, szociális és egészségügyi szolgáltatások igénybevételéhez, kulturális, művészeti, sport, szabadidős tevékenységek végzéséhez,
      • segítségnyújtás a családi, a közösségi, a kulturális, a szabadidős, kapcsolatokban egyenrangú részvételhez szükséges feltételek biztosítása.
        A személyi segítők kötelesek vezetni a 29/1993. (II. 17.) Kormányrendelet 1. számú melléklete szerinti hitelesített gondozási naplót, melyben a gondozó a napi gondozási tevékenységét jegyzi, az ellátást igénybe vevő pedig aláírásával igazolja. A gondozási naplóban ledokumentált, egyénre lebontott gondozási óraszám adja havonta a gondozásért fizetett személyi térítési díj alapját.

B. Tanácsadás, információs szolgáltatás

      • A fogyatékkal élő személyeket érintő szolgáltatásokról, juttatásokról, jogokról információnyújtás, ehhez megfelelő adatbázis létesítése, folyamatos frissítése és bővítése. Információ hiányában az illetékes szakemberrel való kapcsolatfelvétel segítése. Szükség szerint tanácsadás, ügyintézés (pl. fogyatékossági támogatás intézése, gyógyászati segédeszköz beszerzése stb.).

C. Szállító szolgálat

      • Az alapvető szükségletek kielégítését segítő szolgáltatásokhoz való hozzájutás biztosítása. A szállítás speciálisan átalakított mikrobusszal történik.

2. A szolgáltatás igénybevehetőségének rendszeressége:

    • Személyi segítés és személyi szállítás esetén munkanapokon 7.45 – 15.45 óráig, más időpontokban előzetes egyeztetés alapján,
    • Tanácsadás, információnyújtás munkanapokon 7.45 – 15.45 óráig.

3. A támogató szolgáltatás igénybevétele során szociálisan rászorultnak minősül a súlyosan fogyatékos személy.

Súlyosan fogyatékos személy a fogyatékossági támogatásban, vakok személyi járadékában, illetve magasabb összegű családi pótlékban részesülő személy.

A támogató szolgáltatást szociálisan nem rászorultak is igénybe vehetik.

A súlyos fogyatékosságot igazolni lehet:

- az ellátás megállapítását, illetve folyósítását igazoló határozattal, vagy más okirattal,

- az ellátás megállapításának alapjául szolgáló, a fogyatékosság fennállását igazoló szakvéleménnyel.

A kérelem benyújtásakor az igénybe vevőnek már rendelkeznie kell a szociális rászorultság alapját képező dokumentumokkal.

4. A támogató szolgáltatást az intézmény az ellátást igénybe vevővel vagy annak törvényes képviselőjével megkötött megállapodás alapján biztosítja.

5. A szolgáltatás biztosítása határozatlan vagy határozott időtartamra történhet.

6. A támogató szolgáltatás alapszolgáltatásért az 1993. évi III. törvény a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról 114.§-a, 116.§-a, valamint Szentgotthárd és Térsége Önkormányzati Társulásának 9/2019. számú Társulási Tanácsi határozata és Szentgotthárd Város Önkormányzat Képviselő-testületének 11/2019. (IV. 26.) ÖKT. rendelete alapján térítési díjat kell fizetni.

Az intézményi térítési díjat a fenntartó állapítja meg, évente legfeljebb két alkalommal.

A támogató szolgáltatásra vonatkozó térítési díjak:

  1. A szállítási kilométer intézményi térítési díja szociálisan rászorultak esetén 150 Ft/km. Heti rendszeres igénybevétel esetén a szállítási kilométerdíj: 100 Ft/km. Munkaidőn túl, ünnepnapokon végzett szállítás esetén a szállítási kilométerdíj: 150 Ft/km.
    Szociálisan nem rászorultak esetében: 200 Ft/km, kivéve: heti rendszeres közoktatási intézménybe szállítás esetén 100 Ft.
  2. Fenntartó által elfogadott személyi segítés intézményi térítési díja:

Szociális rászorultság esetén: 900 Ft/óra.

Személyi térítési díj: Az intézményvezető állapítja meg a kötelezett által fizetendő személyi térítési díj összegét, a Fenntartó mérlegelési szempontból a jövedelmi sávokat és az azokhoz kapcsolódó kedvezményes összegeket határozza meg, Ft/órára vetítve.

Jövedelmi sáv Fizetendő térítési díj: Ft/óra
0 0
1 – 31000 300
31001 – 43250 500
43251 - 57500 600
57501 – 71750 700
71751 - 86000 800
86001 - 900

-          Szociálisan nem rászorultak esetén: 1000 Ft/óra.

  1. Egy főre jutó havi szolgáltatási önköltség: 45.990,94 Ft.

A fizetendő személyi térítési díj összegéről a Gondozási Központ vezetője a szolgáltatás biztosításának megkezdése előtt a megállapodásban tájékoztatja az ellátottat vagy a térítési díj fizetésére kötelezett személyt.

A személyi térítési díj fizetése utólag történik, számla ellenében az intézmény által meghatározott napokon, a tárgyhót követő hó 10-ig.

A támogató szolgáltatás igénybevételének módja:

  • A szolgáltatás igénybevétele önkéntes. Az igénylő, illetve a törvényes képviselője kérelmére szóban vagy írásban történik. A támogató szolgáltatást az intézmény által használt kérelem, a 9/1999. (XI. 24.) SzCsM rendelet 1. számú melléklet I. része szerinti orvosi igazolás - a szociálisan nem rászorult személyeknek nyújtott szolgáltatás kivételével, valamint a II. része szerinti jövedelemnyilatkozat szerinti formanyomtatvány benyújtásával igényelhető az intézmény vezetőjénél.

- A személyi segítő szolgálat és a szállító szolgálat a fogyatékosság fennállásának orvosi dokumentációkkal való igazolásával vehető igénybe. Személyi segítés esetén egyéni gondozási terv készül, amely tartalmazza az ügyfél szükségleteihez igazodó ellátási formát, feladatokat, a szolgáltatás gyakoriságát, a felülvizsgálat idejét.

- A tanácsadó, információszolgáltatás az intézményi jogviszony létesítése nélkül vehető igénybe; a szolgáltatást a Szolgálat munkatársa végzi az adatbázisból.

A támogató szolgáltatás igényléséhez kapcsolódó formanyomtatványok:

  • Kérelem a Támogató Szolgálat szolgáltatásainak igénybevételéhez

A kérelemhez csatolni kell:

  • a nyilatkozott jövedelmekre vonatkozó dokumentumokat.